A rekkenő hőségben az egyik legjobb dolog, amit tehetünk, ha strandra, uszodába megyünk, és a hűvös vízben lubickolva vészeljük át a nappali órákat. Igen ám, de néha ki kell jönni a vízből, hogy igyunk egy üdítőt, vagy befaljunk egy lángost. Ilyenkor persze nem lehet csak úgy kikecmeregni a medencéből, és odaballagni a büféhez, mint a filmekben, hanem előbb el kell menni a család többi tagjánál lévő pénztárcáért a part vagy strand másik oldalára, uszoda esetén pedig a kabinunkhoz.
Mégis hová rakhatnánk a pénzünket, ha úszni szeretnénk? Nagykorúként nyakba akasztós, vízálló műanyag pénztartóval biztosan nem égetnénk magunkat – szerencsére a technológia már ebben is a segítségünkre lehet, ráadásul nem is kerül sokba! A Telenor Wallet karkötője sokkal stílusosabb megoldás: leginkább egy fitneszpántra hasonlít, amelyet ugyanúgy tudsz viselni, mint egy karórát. Jelenleg két színben, feketében és fehérben érhető el.
Megérkezett a vízálló és buliálló pénztárca!
Nem kell bele sem elem, nincs rajta kijelző sem, viszont a szíj belsejében egy mini bankkártya van, amivel minden magyarországi érintésmentes POS-terminálnál tudsz fizetni. Viszont a karodon lévő Wallet karkötővel bátran úszhatsz, mert vízálló kivitelű, és bulizás közben sem fog kiesni a zsebedből.
Hogyan tudsz fizetni vele? Ugyanúgy oda kell tartanod a terminálhoz, mint egy PayPass bankkártyát. Ha a tranzakció sikeres, a terminál csippen egyet. Ha ötezer forintnál nagyobb összeget fizetnél a Wallet karkötővel, a fizető terminálon be kell pötyögnöd a regisztráció során megadott PIN-kódodat is. Ezt a kódot a karkötő regisztrációja során SMS-ben kapod meg, de a későbbiekben a Telenor Wallet appban te magad is bármikor megváltoztathatod. Jelenleg egy hónapban legfeljebb 75 ezer forintnyi összeget tölthetsz fel és költhetsz el a Wallet karkötőről – valószínűleg ez bőven elegendő lesz ahhoz, hogy ételt-italt, esetleg új strandpapucsot vásárolj magadnak a strandon, vagy valamelyik zenei fesztiválon.
Nyugi, nem kell boltba menned a mobilfizetős karkötődért!
De hogyan juthatsz hozzá a Telenor Wallet karkötőhöz? A Telenor netshopból, vagy a Telenor Wallet applikációban található Wallet karkötő csempére kattintva tudod megrendelni. Az ára bruttó 1999 forint, de ne aggódj, mert ingyen kiszállítjuk, ráadásul most a regisztrációt követően
2000 forintos, regisztráció utáni kezdőegyenleggel érhető el, amely azonnal felhasználható a sikeres regisztrációt követően. Három hónapig havidíjmentesen használhatod a karkötődet, míg azt követően havi 490 forintba kerül a használata, amit a saját egyenlegéből von le, hasonlóan egy feltöltőkártyás mobiltelefon-előfizetéshez.
Fontos infó, hogy sem a Telenor Wallet alkalmazás, sem pedig a Wallet karkötő használatához nem szükséges a Telenor előfizetőjének lenni, és az sem szükséges, hogy a felhasználó egy adott bank ügyfele legyen.
Az aktiválást két perc alatt el tudod végezni a mobilodon:
- Telepítsd a telefonodra a Telenor Wallet alkalmazást, amely Androidra és iOS-re érhető el – egyszerűen keress rá a Google Playen vagy az App Store-ban. Az appot akkor is tudod használni, ha nem vagy Telenor-ügyfél!
- Indítsd el és aktiváld az appot: add meg a telefonszámodat, majd a regisztrációhoz SMS-ben kapsz egy ötszámjegyű azonosítót. Ezután egy mKódnak nevezett biztonsági kódot kell beállítanod.
- Bökj rá az appban a jobb alsó sarokban lévő Wallet karkötő csempére a főmenüben!
- Eztán válaszd a “Karkötő regisztrálása” menüpontot, és add meg a chipkártyán látható számot, amit a karkötő belső oldalán találsz. A karkötő regisztrálását ezen az oldalon is megteheted: https://telenor.dipocket.org/
- Ezt követően a Telenor Wallet alkalmazásból tudod feltölteni a karkötőben lévő bankkártya egyenlegét: nyomj a Karkötő csempére, görgess az oldal aljára, add meg az összeget, majd hagyd jóvá a tranzakciót!
- A feltöltött összeg terhére bármilyen magyarországi PayPass-képes terminálnál tudsz fizetni a karkötőddel.
De hogyan kerül pénz a Wallet karkötőre?
Ha a karkötődet aktiváltad, a Wallet alkalmazásban a normál, hagyományos bankkártyád adatait kell regisztrálnod (név, bankkártyaszám, lejárat ideje, CVC- kód). Ha ez megvan, erről a kártyáról tölthetsz tetszőleges összeget a Wallet karkötőre a Wallet app azonos nevű menüjéből. Ne aggódj, ha valamiért túl sok összeg maradna nyár végén a karkötőd egyenlegén, azt ezen az oldalon gond nélkül visszautalhatod az eredeti kártyádra, nem fog kárba veszni! A Wallet appban és az oldalon az egyenlegedet is bármikor lekérdezheted. Ha mégis annyira eldurvulna a buli, hogy nem találod a kütyüdet, a DiPocket +36 212 007 824-es telefonszámon elérhető ügyfélszolgálatán tudod letiltatni azt.
A Telenor Wallet karkötő GYIK oldalán minden további kérdésedre választ találsz, mi pedig jó fesztiválozást és strandolást kívánunk neked!