A munkagépektől a bakancsokig mindenki más termékről ismeri a CAT márkanevet, amelyen néhány éve már a brit Bullitt által gyártott, strapabíró kivitelű mobiltelefonok is kaphatók. Az idén azonban elképesztő fejlesztésekkel rukkoltak elő, amelyek bőven túlmutatnak azon, hogy nagy kapacitású akkumulátort és strapabíró borítást szerkesztettek a készülék köré.
Nézd már meg, milyen a levegő, van rá egy app!
A cég első újdonsága a CAT S61-es modell, a két éve piacra dobott első hőkamerás mobil, az S60 utódja. Az rögtön szembetűnő, hogy strapabíró kivitele ellenére mennyivel dizájnosabb lett elődjéhez képest, ami főként a lekerekített vonalainak köszönhető. 5,2 colos érintőképernyője full-HD felbontású, belül pedig egy középkategóriás Qualcomm Snapdragon 630-as lapkakészlet dolgozik 4 gigabájt memóriával és 64 gigabájtos háttértárral kiegészülve. Eddig egy teljesen átlagos középkategóriás telefon lenne az S61, pedig jóval több annál.
8 megapixeles hátlapi kamerája mellett ugyanis az elődmodellénél fejlettebb hőkamera található, amely mínusz 20-tól plusz 400 Celsius fokig is képes hőmérsékletet mérni; és kétszeresére javult a képminősége is. Segítségével például meg lehet vizsgálni, hogy kellően jól szigetel-e egy ablak vagy egyéb nyílászáró, de az új modellel akár arra is lehetőség van, hogy élőben közvetítsük a Facebookon a tíz méteres távolságig hatásos hőkamera képét. A Bullit saját statisztikái szerint egyébként az S60-ast megvásárlók legalább hetente egyszer használják a beépített hőkamerát.
Ezen kívül egy lézeres távmérő is került a hátlapba, aminek tudása hasonló a barkácsáruházakban is elérhető mérőeszközökhöz, de ez közvetlenül a telefonban található, és az egyes mérések mellé digitális fotókat is elmenthetünk, amelyen jól kivehető, hogy minek a távolságát is mértük le. A harmadik fontos újdonság a készülék oldalában lévő szenzor, amely a levegőben lévő illékony szerves vegyületeket elemzi. Ezzel meg lehet mérni, hogy beltérben milyen a levegő minősége, illetve automata riasztásokra is beállítható. Még annyit érdemes tudni erről a mobilról, hogy strapabíró borítása ellenáll annak is, ha 1,8 méteres magasságból betonra ejtik, vagy három méter mély vízben van egy órát. A beépített 4500 milliamperórás akkumulátora normál használat mellett kétnapos üzemidőt biztosít, viszont az ezer dolláros nettó ára 250-300 ezer forintos hazai árat sejtet, tehát nagyjából egy iPhone árában lehet majd megvásárolható az S61.
A CAT standjánál egyébként elmondták nekünk azt is, hogy a kiállított példány még nem a végleges verzió, például a fejhallgató gumikupakját biztosan áttervezik majd, mert a jelenlegi példány túlságosan könnyen kiesett a helyéről az ejtési tesztek során. A végleges modell júniustól lesz kapható, de már a mostani változat is elnyerte három rangos mobiltelefonos magazintól az év okostelefonjának járó plecsnit, ahogy az a fenti fotón is látszik!
Végre vehetek egy Land Rovert, bár csak mobilban!
A Bullit másik újdonsága a Land Rover Explore, egy kifejezetten túrázók, hegymászók és egyéb, nem fedett helyen sportoló embereknek szánt készülék. Szuperjó ötlet, hogy a telefon moduláris kivitelű – a Motorola telefonokhoz hasonlóan egy mágneses csatlakozóval lehet különböző modulokat kapcsolni a hátlapjára. Ezekből jelenleg háromféle érhető el: az Adventure Pack egy 3600 milliamperórás extra telepet tartalmaz, plusz egy jobb vételt biztosító GPS-antennát, és egy nagyon erős hátlapi karabinert. A Battery Pack egy 4370 milliamperórás extra akksit tartalmaz, míg a Bike Pack a kerékpár kormányára való egyszerű és stabil rögzítést teszi lehetővé.
Ahogy az S61, úgy ez a mobil is IP68-as víz-, és porállóságú (elvileg a sós víz sem tesz benne azonnal kárt), viszont a belső akkumulátora “csak” 4000 milliamperórás. A kijelzője 5 colos, full-HD felbontású, Gorilla-üveg borítású, belül pedig MediaTek lapka, 4 gigabájt memória és 64 gigabájtos háttértár található. A hátlapi kamera 16 megapixeles, míg az előlapi 8 megapixeles.