A tajvani AiQ Smart Clothing standjánál az Űrszekerek jelmezeire hasonlító okosruhákra bukkantunk, amelyek mellkastájékon egy-egy beépített kütyüvel vannak felszerelve. Ezt CCS modulnak nevezi a gyártó – Compute, Communications and Storage; számítási, kommunikációs és tárolómodul –, ami a ruhában található szenzoroknak az adatait fogadja, tárolja és továbbítja az okostelefonunknak.
Az egész felső egy igazi kütyü
Gyakorlatilag a teljes ruha egy kütyünek számít, amely második bőrként simul a viselő testére, az anyagába szőtt szenzorok pedig folyamatosan monitorozzák az életfunkcióit, illetve az olyan külső környezeti tényezőket, mint a hőmérséklet vagy a tartózkodási hely. A CCS modult kivehetőre tervezték: mosás előtt elég eltávolítani, a felsőben lévő szenzorok viszont ellenállnak a gépi mosásnak.
A technológiát a legkülönbözőbb célokra lehet felhasználni: egyrészt fizioterápiás kezelésekhez, de akár virtuális valóságot használó játékokhoz is jó lehet mozgásérzékelős vezérlőnek, mivel a ruha mozgásérzékelő szenzorokat is tartalmaz. Emellett az AiQ Motion ruhája azt is automatikusan érzékeli, ha viselője elesett, ilyenkor magától riasztást tud küldeni.
Itt egy kütyü, ami megszeretteti veled a sétálást!
A Ruawalk standjánál egy olyan cipőre rögzíthető miniatűr kütyüt találtunk, amely a Guitar Heróhoz hasonló ritmusjátékok élményével egészíti ki az egészségügyi célú sétálást. Lényegében arról van szó, hogy a kütyühöz kapcsolódó okostelefonos app mindig az adott edzésprogramhoz passzoló tempójú zenéket játszik le, a viselőnek pedig az a feladata, hogy tartsa a ritmust a zeneszámokkal.
Maga az app eltérő edzésprogramokat kínál, amelyekhez eltérő tempójú zenék váltakoznak, a levezetés pedig általában valamilyen lassabb zeneszámmal történik, komótos sétával. A viselő természetesen csak akkor érhet el magas pontszámot az appban, ha folyamatosan tartja a lépésritmust, amiben egy beszéddel kommunikáló virtuális asszisztens is segítségére van.