Itt a nyár, hamarosan már nem csak az iskola vagy a munkahely és otthonunk között fogunk ingázni, itt az idő felkészülni a strandolásra, a kirándulásokra és az utazásra is a megfelelő appokkal. Bemutatunk öt olyan alkalmazást, amelynek ott a helye az androidos okostelefonodon!
Időkép (iOS, Android)
Az ismert magyar meteorológiai szájt alkalmazása önkéntesei által szolgáltatott információkra támaszkodva naprakész adatokkal szolgál arról, hogy milyen lesz az idő, ha vihar közeleg, megrezgeti a mobilunkat. Az Időkép alkalmazásának nyitóoldalán látható radatérképen azt is megnézhetjük, hol villámlik vagy esik az országban, de külön előrejelzést kínál a Balaton körül tartózkodók számára is. Mobilinterneten vagy wifin keresztül rengeteg magyar webkamera élőképét is elérhetjük az alkalmazásból, ezek egyértelműen megmutatják, milyen az adott helyen az idő.
Az Időkép letöltése iOS-re és Androidra.
Here WeGo (iOS, Android)
Ha az Európai Unió valamelyik országában tervezel nyaralni, már nem kell aggódnod a mobilinternetes költségek miatt, hiszen a hazai mobil adatforgalmi kereted terhére böngészhetsz Magyarországon kívül is. Ám előfordulhat, hogy egy lakott vidéktől távol eső helyre tévedsz, netán az EU-n kívülre utazol: ilyenkor jön jól az offline is remekül használható Here WeGo navigáció, amelyet autósként és gyalogosként is egyaránt tudsz használni, mivel tömegközlekedéssel is tud útvonalat tervezni. Indulás előtt ne feledd azonban a főmenüben letölteni a felkeresni kívánt országok térképét, enélkül ugyanis nem tudod majd mobilnet nélkül használni az appot! Ha bonyolultabb útvonalat kell tervezned, regisztrálj az appban egy saját fiókot, és végezd el a számítógépeden, a szükséges útvonalak, útpontok ezt követően a mobilodon is meg fognak jelenni.
A Here WeGo letöltése iOS-re és Androidra.
Outdooractive (iOS, Android)
Kirándulni indultok? Megtaláltuk a legjobb appot, ami az erdei ösvényeket is segít eligazodni: ez a német fejlesztésű Outdooractive alkalmazás. Sajnos néhány helyen a menüje még nincs tökéletesen magyarítva, ellenben tökéletesen jól használható. A magyar felhasználók külön a hasznát vehetik ennek az appnak, ugyanis ha a Természetjáró.hu magyarországi túratervezőjén, a számítógépes böngészőben megtervezed a túrádat, és regisztrálsz egy fiókot, a túráidat a felhőből le tudja tölteni az Outdooractive is a telefonodra. Az Outdooractive eleve tartalmazza a hazai kirándulók által használható ösvényeket, ennél egyszerűbb megoldást egyelőre nem tudunk a kirándulás útvonalának megtervezéséhez. Az app ingyenes verziója némileg korlátozott tudású, de egy egyszerű kiránduláshoz ez is elegendő. De még a néhány ezer forintos fizetős verzió is jobban megéri, mint venni egy külön túra-GPS-t. Még egy vésztöltőt érdemes magaddal vinned a telefonhoz!
Az Outdooractive letöltése iOS-re és Androidra.
Telenor MyTV (iOS, Android)
Online tévészolgáltatásunkat nem csak Telenor-ügyfelek, hanem bárki használni tudja, aki rendelkezik internetes fizetésre alkalmas bankkártyával az előfizetéshez, de a telenorosok számára a belföldi Hipernet hálózatunkon korlátlan adatfogyasztást is biztosítunk a használatához. Akár 72 hazai tévécsatorna műsorát követheted a MyTV-vel, de egybek mellett a közszolgálati csatornákat, köztük az M4 Sportot is élvezheted havidíj nélkül is. Az elérhető tévéadókról és a havidíjról a MyTV oldalán találhatsz részletes információkat, de azt érdemes tudnod, hogy az iPhone-od vagy androidos telefonod mellett Chromecasttal, vagy okostévés eszközökkel is használhatod a szolgáltatást: ha van otthoni neted, olyan, mintha kábeltévéd lenne.
A MyTV letöltése iOS-re és Androidra.
Google Fordító (iOS, Android)
Nem feltétlenül kell a világ másik felére utaznunk ahhoz, hogy egy teljesen értelmezhetetlen feliratba botoljunk, ez akár egy cseh kisvárosban is megtörténhet bárkivel. A Google Translate alkalmazással szinte bármelyik ismert nyelvről egyszerűen lefordíttathatjuk a szöveget, az app még az eredeti szöveg mintáját is leklónozza. Elég a kamera ikonra bökni, majd a telefon kameráját ráirányítani a szövegre, a fordítás néhány másodpercen belül megtörténik.
Az alkalmazás a szokásos módon, a szöveg begépelésével is működik, de hangfelismerést is támogat. Ha ráböküknk a mikrofon ikonra, akár a másik fél, akár mi bemondhatunk egy mondatot, amelynek fordítását a képernyőn szinte azonnal megjeleníti, ha pedig rábökünk a szövegre, beszédszintetizátora ki is mondja azt. Bár a beszéd-, és képfelismerő funkciók használatához szükség van internetkapcsolatra, az egyszerű kifejezéseket, netkapcsolat nélkül is le tudja fordítani a Google Fordító.
A Google Fordító letöltése iOS-re és Androidra.