A PicsArt kép- és videószerkesztő alkalmazás már mesterséges intelligencia által előállított soundtrackeket is kínál a vizuális platformon alkotóknak, akik így korlátlan számú, egyedi zeneszámot használhatnak videóikhoz. Az A.I. Music műfaj és hangulat alapján generált kompozícióit nem védik szerzői jogok, és soha nem készül két ugyanolyan dal.
2019 novemberében Grimes merészen így nyilatkozott egy podcastban: „Úgy érzem, hogy a művészet, az emberi művészet végén járunk… Ha már létezik az AGI (Mesterséges Általános Intelligencia), akkor sokkal jobban fog tudni művészetet csinálni, mint mi.”(Az énekesnő Elon Musk Tesla- és SpaceX-vezér házastársa, így nem lepődhetünk meg a jövőbe vetett bizalmán).
Bár a mesterséges intelligencia már számos kékgalléros munkahelyet megszüntetett és megváltoztatott a különféle iparágakban, a zenészek egy része nem érzi úgy, hogy itt az ideje másik szakmát tanulniuk. Többen közülük az AI-t nem az emberi művészet végének, hanem a kreativitás új aranykorának tekintik: Arca, Holly Herndon, Toro y Moi, vagy a bárányfelhőket megéneklő Björk is a zene határait feszegeti az AI-vel való együttműködéssel, írja a time.com.
A mesterséges intelligencia által generált zene nemcsak a kísérletező kedvű művészek számára lehet fontos, hanem a videós tartalomgyártóknak is előnyt jelenthet. A PicsArt 2020. június 2-ai közleményében bejelentett, A.I. Music nevű eszközével a közösségi média videósai úgy jutnak zenéhez, hogy nem kell többé a szerzői jog miatt aggódniuk, vagy időt tölteni a szerzői jogoktól mentes zenék felkutatásával. Az így készült tartalmakat pedig természetesen megoszthatják olyan közösségi platformokon, mint a YouTube, a TikTok és az Instagram, olvasható a cég közleményében.
A szimpla nevű bővítmény – ami új fülként jelenik meg az alkalmazás videószerkesztőjében – az AI-alapú zenei szolgáltatóval, a Muberttel való együttműködésből született.
…és a cikk még nem ért véget!
A teljes anyag a kreativ.hu-n a Next by Telenor rovatban olvasható, gyere át érte, megéri!