Annyiszor emlegettük már a drónipar rohamtempójú fejlődését, aminek köszönhetően néhány helyen ma már a vért és a vakcinákat ugyanúgy kvadrokopterekkel szállítják, mint a pizzát vagy a csomagokat. És írtunk már arról is, miért képes beszippantani a drónpilóta kameraképe egy stadionnyi tömeget annyira, hogy mára önálló technikai sportágként ismerhessék el a drónozást. De arról eddig valahogy még sosem volt szó, hogy egy-egy izgalmas perspektívából milyen klassz fotókat lehet lőni nyaralás közben akár egy lakossági drónnal is. Most sem írnánk róla, inkább mutatnánk a színes napernyőkben, pálmafacsúcsokban és vízilovakban gazdag nyári gyűjtésünket a drónfelvételek Instagramjáról, a Dronestagr.am-ról.
Kevés természetes tengerparti övezet van Európában, amelyet a magasból nem a sokemeletes szállodasorok sziluettje mintáz; az utolsó egyik ilyet azonban Andalúziában érdemes keresni. A több kilométer hosszan elnyújtózó homokos partszakaszai miatt kedvelt Costa de la Luz a spanyol térség egyik legnépszerűbb nyaralóhelye, ezt a néhány napernyőt például Colin de la Frontera homokjába szúrták le.

Fotó: http://www.dronestagr.am/author/rpcfoto/
Manhattani hőhullám a napsárga és a vízkék terápiás színeiben:

Forrás: http://www.dronestagr.am/author/petra-leary/
Mexikó egyik legszebb vizesblokkja, a 105 méter magas Tamul-vízesés. Ott jött létre, ahol a Gallinas folyó a Santa Maria vizébe ömlik, hogy aztán Tampaón folyóként összeolvadva folytassák együtt útjukat. Később Pánuco néven csordogál tovább egészen a Mexikói-öbölig. (A fotó még 2014-ben készült, jelenlegi, 180 ezres látogattsági mutatójával ez a Dronestagram vezető drónfelvétele.)

Fotó: http://www.dronestagr.am/author/postandfly/
Ez már a mexikói Mazatlán nagyvárosának óceánparti sétánya, a Plazuela Sanchez Taboada, ahol a helyi műemlékek és a színes naplementék elől gyakran lopják el a showt a sziklaugrók, akik az életükkel játszva ugranak fejest a vízbe a partmenti kilátó tetejéről a turisták legnagyobb csodálatára. Az egyik ilyen ugrást sikerült elkapnia egy kvadrokopternek is.

Fotó: http://www.dronestagr.am/author/w00tsor/
Naplementére várva, Hinanot kortyolgatva, meleg vízben lábat áztatva. Az eső elállt, a szivárvány megjelent; ilyen a tahitiak élete – írja a drónfotó készítője Francia Polinéziából a korallzátonyok által körbeölelt Tahaa nevű szigetről.

Fotó: http://www.dronestagr.am/author/mpv/
Nem nyári fotó ugyan, de a különleges naplementéje miatt nem akartuk kihagyni gyűjtésünkből a kaliforniai Big Sur partvidékének boltíves sziklatömbjét sem a Pfeiffer Beach-en, amely főleg a téli napfordulót követő hetekben vonzza mágnesként a turistákat. Ebben az időszakban a világ legkülönbözőbb pontjairól érkeznek amatőr és profi fotósok, hogy a legjobb pillanatban örökítsék meg a kulcslyukszerű résen beszűrődő fénynyalábot.

Fotó: http://www.dronestagr.am/author/romeoch/
Hihetetlen, hogy a várostól alig tíz perces hajóútra ilyen élőlényekre bukkan az ember – utal a fotó készítője a La Paz-i öböl bálnacápáira, amelynek egyik példányát egy motoros kishajóról vízbe ugró turisták úszkálták körbe. A fotó a szerző különböző drónfelvételeiből összerakott minisorozatának egy darabja, amelyben a vadon élő állatfajokat igyekszik lencsevégre kapni.

Fotó: http://www.dronestagr.am/author/postandfly/
Lassan összeáll a koreográfia – namíbiai “szinkronúszó” vízilovak az Okavango folyóban.

Fotó: http://www.dronestagr.am/author/fredd/
Egy átlagos júniusi délután a Dominikai Köztársaság tengerpartján. Szerintetek melyikből van több a képen: pálmafákból vagy azok árnyékából?

Fotó: http://www.dronestagr.am/author/valentinvalkov/
Vízililiom-aratás a világ egyik legnagyobb folyamában, a vietnámi Mekong folyóban. Senki nem ülteti, senki nem gondozza; a csapadékos időszakban az eső áztatta rizsföldeken és a folyók kisebb oldalágaiban kezdenek el nőni és pompázni. Minél mélyebb a víz, annál hosszabb szárúra növeszti a természet.

Fotó: http://www.dronestagr.am/author/helios1412/
Ha érdekelnek a technológia egyéb látványos újításai is, nézz be a Next by Telenor rovat híreibe is a Kreatívon!