A mai gyerekek gyakorlatilag digitális bennszülöttek, számukra alapvető az internet használata, de sok szülőnek kihívást jelent, hogy az online térben is a megfelelő segítséget, támogatást nyújthassa nekik. Ha te is olyan szülő vagy, aki félted gyermekedet a neten rá leselkedő veszélyektől, szeretnél többet megtudni erről a világról és segítséget kapni ahhoz, hogyan érdemes megközelíteni a témát, neked szól a Hogyan beszéljünk a gyerekekkel az internetezésről? című kiadványunk. Olvasd online bármilyen mobil eszközön vagy PC-n, töltsd le és nyisd meg bármikor, de akár ki is nyomtathatod! Akkor is hasznos segítség lehet ez a digitális füzet, ha pedagógusként keresel útmutatót a témában.
A kiadvány négy fő fejezetből áll. Az első a tudatos internethasználatba vezet be, elmagyarázza, miként lehet „jól” használni a világhálót anélkül, hogy az függést alakítana ki a gyerekekben. A második fejezet az online veszélyhelyzetekre fókuszál, kifejtve például az online ismerkedés vagy a szexting kockázatait.
A harmadik az internetezés biztonságos oldaláról ad képet: arról, hogy milyen nethasználati gyakorlatot érdemes bevezetni otthon, és miért fontos, hogy a gyerek úgy vigyázzon személyes adataira, mint bármely más féltett értékére. Témákra bontva olyan konkrét kérdéseket is találsz, amelyeken keresztül családi körben feltérképezhetők a fiatalok internethasználati szokásai, így a gyerekekkel is célzottabban beszélgethettek egy adott témakörről.
A digitális tananyag eredeti verzióját a Telenor Csoport adta ki, amit Magyarországon a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány és a Telenor hazai szakértői adaptáltak a hazai viszonyokhoz. Az ismertetőt a Telenor digitális oktatási programja, a Hipersuli honlapjáról lehet letölteni digitális formátumban.