Londonban mutatta be két új okostelefonját, a Mate 20-at és Mate 20 Prót a Huawei: az utóbbi modellt már elő is rendelheted nálunk. A készülék elképesztő újdonságokkal érkezik: például az ujjlenyomat-olvasóját a képernyő alá építették be, kamerából három darab is van rajta, a hátlapjában lévő tekercs pedig nem csak arra jó, hogy vezeték nélkül lehessen tölteni a telefont, hanem azt is lehetővé teszi, hogy te töltsd a telefonodról az ismerősöd lemerülő mobilját!
Ez a képernyőt biztosan nem találod majd kicsinek!
A Mate 20 Pro esetében a gyártó a 157,8 x 72,3 milliméteres házba képes volt egy 6,39 inches képátlójú érintőképernyőt beépíteni. A jó minőségű kijelző hatalmas, 3120×1440 pixeles felbontást (538 ppi) kínál, és szinte széltől szélig kitölti az előlapot.
Ez persze azt is jelenti, hogy a hangszóró és az előlapi kamera és más szenzorok a manapság trendi szenzorszigeten (notch) kaptak helyet. A képarány a kényelmes kézben tartás érdekében 19,5:9, és persze a HDR színmegjelenést is támogatja a remek színhűségű kijelző.
Meglepő, hogy hiába keressük a hátlapon az ujjlenyomat-érzékelőt, a készülékről mégsem hagyták le a szenzort, hanem beépítették a képernyő alá! Nagyjából a kijelző alsó harmadánál, középen található, és amikor az ujjlenyomatunkat szeretnénk felismertetni a készülékkel, a szoftver automatikusan kirajzolja, hová kell érintenünk az ujjunkat.
Négy kamerának néz ki, pedig három!
A Mate 20 Pro hátlapján négy kamerának látszó dolgot is elhelyeztek, de ezek közül valójában csak három kamera, a negyedik pedig a vaku. Ahogy a korábbi modellek esetében, ezt is a nagy múltú Leica céggel közösen fejlesztette a Huawei. De miért kell három hátlapi kamerát pakolni egy telefonba?
Hogy szuper fotókat lehessen készíteni! A főkamera nem kevesebb, mint 40 megapixel felbontású, ez a szelfikhez, csoportképekhez ideális nagylátószögű fajta, nagy, f/1.8-as fényerővel. Ezt egészíti ki egy 20 megapixeles, még szélesebb látószögű (például tájfotókhoz és akár 2,5 centiről történő makrózáshoz ideális) kamera f/2.2-es fényerővel, míg a harmadik, zoomoláshoz használható telefotós kamera 8 megapixeles, f/2.4-es rekesszel.
Mindegyik kamerán elérhető a szupergyors automatikus fókusz és a Huawei mesterséges intelligencián (MI) alapuló képstabilizátor megoldása is. Az MI egyébként a fotós beállításokban is segíti a telefont: 25 kategóriában 1500 fotós témához tudja a telefon automatikusan elvégezni az optimális beállításokat, amelyekkel így a felhasználónak nem kel vesződnie. Ugyancsak az MI segíti a videózást, mindenféle látványos mozis effektus használatát lehetővé téve.
De az előlapi kamera is érdekes! 24 megapixeles, f/2.0-ás fényerővel bír, emellett azonban 3D mélységérzékelésre is képes, vagyis gyakorlatilag be lehet vele szkennelni tárgyakat. A telefon bemutatóján ezt egy plüss pandával próbálták ki, amely beszkennelése után mindenféle mutatványokat hajtott végre a képernyőn a kiterjesztett valóság technológiának köszönhetően. Még akár közös fotót is lehet készíteni a mellénk “vetített” virtuális tárgyakkal vagy figurákkal. Persze ez a funkció nem csak az efféle játékhoz kell, hanem ahhoz is, hogy a telefon arcfelismeréssel szupergyorsan képes legyen feloldani a zárolást.
Amikor a haverod mobilját töltheted a sajátodról
A Mate 20 Pro támogatja a vezeték nélküli töltést; bármilyen Qi-szabványú töltővel kompatibilis. Az azonban egyedi funkciója, hogy az erre szolgáló elektromágneses tekercs a hátlapban fordítva is üzemeltethető: ilyenkor elektromos energiát ad le, tehát a saját jókora kapacitású, 4200 milliamperórás akkumulátoráról tud más eszközöket (akár a Huawei Bluetooth-fülhallgatóját is) tölteni, ha azok támogatják a vezeték nélküli töltést.
Természetesen egy csúcsmobil esetén a számítási teljesítmény is kiemelten fontos: az új Android 9.0 rendszer és az appok tökéletes futtatásáról a Huawei saját fejlesztésű, nyolcmagos Kirin 980-as chipsete, valamint 6 GB memória gondoskodik. A háttértár 128 GB-os, de 256 GB-tal kibővíthető. Érdekesség, hogy a Huawei nem microSD, hanem a saját fejlesztésű NM card (Nano Memory Card) nevű kártyáját használja ebben a telefonban, amely egy nano SIM-kártyával azonos méretű, tehát jóval kisebb a microSD-nél.
Említésre méltó még, hogy a Mate 20 Pro IP68-as besorolásnak megfelelően víz-, és porálló, tehát nem lesz baja például akkor sem, ha esőben használjuk. A dobozban egyébként a készülék mellett egy USB-C gyorstöltő, egy USB-C headset, egy, a SIM-kártya-foglalat kivételéhez szükséges tű, valamint egy minijack-USB-C adapter is megtalálható lesz.
Tetszik a Mate 20 Pro? Rendeld elő nálunk!
Jó hírünk van, a Huawei Mate 20 Prót viharkék színben november 4-ig online előrendelheted a Telenornál, ráadásul az első 120 előrendelt telefonhoz egy Huawei Watch GT Sport okosóra is jár. A Mate 20 Pro 2018. november 5-étől lesz elérhető az üzleteinkben és a netshopban.
Az előrendeléshez és a részletekhez kattints ide: www.telenor.hu/mate-20-pro