Az IFA kiállítás standjain számos érdekességgel találkoztunk, például egy olyan alvómaszkkal, amely az agyhullámok folyamatos monitorozásával segít a legjobban kipihenni magunkat. Most részletesen is bemutatjuk,hogy mit tud ez az eszköz!
Sokat kell az otthonodtól távol, például hotelekben, AirBnB-szálláson töltened az éjszakáidat? Sokszor nem könnyű egy-egy idegen helyszínen jól kialudni magunkat, ez sokszor még otthon is kihívást jelenthet, pedig a jó egészséghez kulcsfontosságú, hogy megfelelően kipihenhessük magunkat! Ilyen esetben segíthet a Luuna nevű okos szemfedő, amelynek kínai fejlesztői a Kickstarteren már sikeresen össze is gyűjtötték a szükséges tőkét a gyártás megkezdéséhez.
A már előrendelhető arcmaszk egy aktív eszköz, belsejében a homlokrésznél gy EEG (elektroenkefalográf) található, amellyel viselőjének agyi elektromos aktivitását tudja mérni, az agyi elektromos hullámok mintázatának vizsgálatával pedig pontosan mérni tudja az alvás aktuális fázisát és annak minőségét is.
A Luuna többféle üzemmódban is használható, így nem csak az esti alváskor érdemes viselni, ha ugyanis “powernap” módba kapcsolják, segít a lehető leghatékonyabb pihenés megvalósításában a rendelkezésre álló néhány percben. A harmadik üzemmód abban segít, hogy a Luuna viselője képes legyen elsajátítani a tökéletes koncentrálás módját. A normál esti alvási üzemmódban a bluetoothos szemfedő képes az aktuális hangulathoz a legjobban passzoló meditációs zenét vagy nyugtató hatású rózsaszín zajt előállítani, amelyek a könnyebb és gyorsabb elalvásban segítenek.
Emellett a maszk a reggeli ébresztésben is segíti viselőjét, és sokkal kíméletesebben kelti fel őt egy hagyományos vekkernél. A fejlesztők még arra is gondoltak, hogy a szemeknél apró lyukakat helyezzenek el, amelyeken keresztül némileg ki lehet látni a maszkból, ami akkor hasznos, ha mondjuk egy váratlan zajra felébrednénk.