Szeretnél valós sportközvetítéseket nézni úgy, mintha csak az új FIFA-játékot nyomnád konzolon? Az Intel True VR technológiája épp ezt teszi lehetővé: egy sportesemény történéseit bármilyen irányból vissza lehet nézni, mintha csak egy videojáték visszajátszását látnánk.
Az amerikai chipgyártó olyan speciális kamerát fejlesztett ki, amely tizenkét darab, 13 megapixeles felbontásban, 60 fps-sel videót rögzítő lencsével van felszerelve. Ezeket a kamerákat a pálya körül körben helyezik el a stadionban, a minden irányból lefedett játéktér egyes pontjait így háromdimenzióban meg lehet határozni.

Intel True VR cameras capture footage of upcoming basketball games. During the NCAA March Madness tournament, Intel will showcase how Intel True VR and 360-degree replay technologies are creating immersive, highly personalized experiences for fans. (Credit: Intel Corporation)
Mindegyik kamera percenként terabájtos nagyságrendben rögzít adatokat. Mivel a sportközvetítések élőben mennek, ezért ezt helyben, egy hatalmas számítási kapacitású szerverpark csaknem valós időben feldolgozza. Ennek eredményeként a közvetítés során a látványos eseményeket ki lehet merevíteni, és háromdimenzióban körbeforduló virtuális kamerával körbe is lehet látni. Az egész nagyjából úgy néz ki, mint a Mátrix-filmekben debütált bullet time effektus.
Emellett a technológia arra is alkalmas, hogy az Intel True VR alkalmazásán keresztül a VR-sisakot (a Samsung Gear VR és a Google Daydream sisakok kompatibilisek) viselő nézők úgy tekintsenek meg egy mérkőzést, mintha maguk a pálya szélén állnának. Ráadásul az (itthon egyelőre sajnos még nem elérhető) Intel True VR alkalmazásból bármikor kamerát, vagyis látószöget válthatnak. Az app működését a lenti videón lehet megnézni. Az Intel a True VR-s a pjongcsangi téli olimpiai játékok alatt, az MLB baseball-mérkőzésein, az NBA All-Star kosárlabdameccsein, az NFL amerikaifoci-mérkőzésein, a PGA TOUR golfon is alkalmazta már.
The request cannot be completed because you have exceeded your quota.