3 sztori, ami visszaállítja a hited az emberiségben
„Annyi, de annyi, de annyi minden van, amiért jó, hogy ott vagyunk egymásnak.” – hallod a tévéreklámban…de ha tényleg belegondolsz, vajon hányat tudsz felsorolni? Nálad hány pozitív sztori jut a napi 24 órában hulló negatív híresőre?
Ha a helyzet szerinted is válságos, segítünk, hogy ne lásd annyira borúsan. Összeszedtünk 3 totál inspiráló sztorit a nagyvilágból, ami bizonyíték arra, hogy van még remény és főleg azért, mert #együttjobbakvagyunk.
Az ausztrál vonatozók hőstette
Nem véletlenül járta be a világot ez a sztori 2014-ben: amikor egy férfi lába beszorult a peron és a vagon közé az ausztráliai Perthben, nem sok gondolkodás után minden utas kiszállt és együttes erővel kezdték mozgatni a kocsit a síneken, egészen addig, amíg végül kiszabadult a szerencsétlenül járt utas.
David Hynes, a Transperth szóvivője így emlékezett meg az esetről: „Mindenki bekapcsolódott…az emberi összefogás volt az, ami megmentette a férfit egy súlyosabb sérüléstől.”
Mind the Gap !!, Stirling Station this am @Transperth pic.twitter.com/p0uKvltadf
— Nicolas Taylor (@nicolastaylornz) August 6, 2014
Az olasz kisváros, ahol mindenki Foo Fighters rajongó
Bár a közösségi médiát használták a szervezéshez és a kommunikációhoz, a hangsúly a személyes jelenlétre esett minden idők egyik legmegindítóbb rajongói sztorijában.
2015. július 30-án került fel a YouTube-ra az a többmilliós nézettséget elért videó, amiben 1000 zenész adta elő a Foo Fighters Learn To Fly című számát, és mindezt azért tette, hogy meghívják kedvenc zenekarukat: a videó végén elhangzó felhívás így szólt:
„Tudjuk, hogy ezt a videót sokan fogják látni, de mi igazából csak 5 embernek szánjuk. A Foo Fightersnek. Gyertek ide Cesenába, és adjatok nekünk egy koncertet, lécci.” – A projekten több mint egy évig dolgoztak, és a meghívás nem is maradt megválaszolatlanul.
Dave Grohl, a Foo Fighters frontemberének személyes válasza tört olaszban érkezett, rögtön másnap: „Gyönyörű ez a videó, mennyire fantasztikus! Nagyon köszönjük. Megyünk, ígérem!” – nyilatkozataiban a sztár azt is elárulta, hogy megkönnyezte a videót és egyértelmű volt, hogy egy ilyen meghívásnak nem tudtak ellenállni. A koncertre végül november 3-án került sor, még abban az évben.
És azt tudtad, hogy most igazán megéri áthívni a többieket is hozzánk? Kattints és tudj meg minden részletet!
A srác, aki milliókat kalapozott össze
Legyen az 70%-kal kevesebb vízzel működő (és ezáltal környezetkímélő) sci-fi zuhanyrózsa, a Vincent Van Gogh stílusában animált mozikban is játszott film, vagy 3D-ben író toll, mind csodás példák arra, hogy nem mindig elég egy jó egyéni ötlet, a siker titka sokszor az összefogásban rejlik. A közösségi finanszírozás ereje és népszerűsége a mai napig nem csökken, sőt.
Az inspiráló példáknak se szeri, se száma. Az embernek nincs is más dolga, mint egy izgalmas videót vagy vizuális koncepciót feltöltenie valamelyik közösségi finanszírozó felületre, kijelölni a célösszeget és várni. Ha az ötlete népszerűvé válik, jó eséllyel meg is tudja majd valósítani azt.
A legutóbbi sikersztori az Ocean CleanUp. Egy 18 éves holland srác 2013-ban arról álmodott, hogy megtisztítja az óceánokat a belelapátolt műanyag hulladéktól. Arra nem számított, hogy egy évvel későbbi Kickstarter kampányára 3 hónap alatt több mint 2 millió dollárt adományoznak majd neki a világ különböző pontjairól. Az önjáró tisztító-berendezést végül 2018 őszén vízre is bocsátottak. #együttjobbakvagyunk
Eszedbe jutott egy jó sztori? Oszd meg velünk Facebookon, kommentben! 🙂