A Google néhány napja publikálta 2018 legjobb, Google Play-en elérhető appjait. Az idei felhozatal azért is érdekes, mert nagyon komoly magyar vonatkozása van: az egyik kiválasztott alkalmazás, a Vimage ugyanis magyar fejlesztésű: az idei Telenor Accelerate programon részt vevő startup. Nagyon látványos, mozgó részeket tartalmazó állóképeket, cinemagráfokat lehet vele készíteni vele pofonegyszerűen.
Hogyan képzeljük ezt el? Például úgy, hogy lefotózunk egy kávét, amelynek azonban a gőzése animált, (gyakorlatilag végtelenített módban láthatjuk újra és újra), míg a kép többi része statikus marad. Ez a kettősség a rövid videóknál sajátosabb látványt kölcsönöz a felvételnek, amit könnyedén meg lehet osztani akár Facebookon vagy Instagramon is.
Dobd fel az állóképedet menő animációkkal!
Míg a Vimage-et kezdetben csak arra lehetett használni, hogy az állókép egy-egy részét animált formában rögzítsük vele (például ha lefotózunk egy ivókutat, abból végtelenítve csobogjon a víz), mostanra a meglévő állóképeinkhez is egyszerűen hozzáadható effektussal bővültek a képességei.
Mintegy nyolcvan ilyen effektust lehet elérni a Vimage menüjéből: segítségükkel utólag adhatunk a fotónkhoz eső-, és hóesést, fényeffektusokat, lángot, füstöt, ködöt, hullámzó vizet, a képernyőn lecsapódó vízcseppeket, és egy sor egyebet.
Ezek nagyon élethű effektusok, elhelyezésük pedig rém egyszerű: az ujjunkkal mozgathatjuk őket a kép megfelelő részére, két ujjas nagyítással-kicsinyítéssel változtathatjuk a méretüket, két ujjas fogással pedig forgathatjuk is őket. Sokkal izgalmasabbá válnak tőlük a hétköznapi fotók, a .gif vagy videofájlba legenerált végeredményt pedig közvetlenül feltölthetjük az appból akár az Instagramra, akár a Facebookra.
Több millióan használják világszerte
Czigler Zsolt, a Vimage alapítója elmondta nekünk, hogy amióta az év alkalmazásának választották őket, megsokszorozódtak az applikációjuk letöltési számai: ez nem véletlen, világszerte rengeteg sajtóorgánum adta közre a Google listáját. Míg egy átlagos napon nagyjából 12 ezer alkalommal telepítik világszerte a Vimage-et a felhasználók, az utóbbi napokban akár 48 ezerre is emelkedett a telepítések száma.
Jelenleg világszerte már mintegy két és fél-hárommillióan használják az appot, rendkívül népszerű Indiában, Indonéziában, Oroszországban és az Egyesült Államokban is – tudtuk meg Zsolttól.
Mi mindenesetre mindenkinek javasoljuk, hogy próbálja ki a Vimage-et, és tűnjön ki vele a tömegből a közösségi oldalakon: az appot a Google Play-ről és az App Store-ból egyaránt ingyenesen le lehet tölteni. A Vimage havi 300-500 forintos előfizetési díjért (a havidíj az előfizetés hosszától függően változik) egyébként prémium effektusokat, vízjel-mentességet, nagyobb felbontást, és az egy fotón való sok effektus alkalmazását is lehetővé teszi. Jó szórakozást hozzá!