Csupán csütörtök délután debütált világszerte, de pénteken már Budapesten is tömegek játszották a Pokémon Go és a Google Ingress alapjaira építkező új okostelefonos sikerjátékot, a Walking Dead: Our World-öt. Mire számíthatsz? Ha elindítod a játékot, a Google Térkép kissé átdolgozott változata jelenik meg előtted, tehát a környező utcákat és tereket láthatod, amelyen csak úgy hemzsegnek a virtuális zombik. A lenti képen a Ferenciek tere és környéke látható a játékban.
Ha rámegyünk egy-egy táblával jelölt területre, akkor vagy ki kell mentenünk egy ártatlan humánt a zombik karmai közül, vagy a ránk támadó élőhalottakat kell likvidálnunk. Ehhez a játék előrehaladtával a filmsorozatból ismert karakterek is becsatlakoznak. Mindegyikük másféle fegyverrel, képességekkel és erőnléttel rendelkezik. Ha elindítjuk a csatát, kétféle módban játszhatunk: vagy a játék tipikus háttere mellett, ami általában egy képzeletbeli utca vagy mélygarázs, vagy a bal felső sarokba bökve bekapcsoljuk az AR-módot, vagyis a kiterjesztett valóságot.
Ez esetben egy rövid ideig a földet kell pásztáznunk a telefon kamerájával, hogy a játék bekalibrálhassa környezetünket, majd a kamerán keresztül elég precízen el tudja helyezni a zombikat a valós térben (ha az appot az ARCore-ral kompatibilis telefonon futtatják). A lenti zombik például a hetes busz megállójának közelében ácsorognak a Ferenciek terén.
A feladat mindig az, hogy a képernyőt böködve lepuffantsuk őket, a fenti esetben pedig arra is kellett ügyelni, hogy a piros kardigános áldozatukban ne tehessenek kárt. Később gránátokat, gépkarabélyt, shotgunt és UZI-t is bevethetünk a zombik ellen, ahogy karakterünket, felszerelésünket és társainkat is fejlesztjük a csaták során. A lenti fotón az Erzsébet híd pesti hídfőjének közelében támadó zombik láthatók. A játék főmenüjében igény szerint kikapcsolható a játékbeli virtuális vér.
Bár a játék a jól ismert amerikai zombisorozat népszerűsítése céljából készült, azoknak is érdemes kipróbálniuk, akik egyáltalán nem ismerik a sorozatot, mert anélkül is tökélesen élvezhető a játék. Fontos jellemzője még, hogy a Pokémon Góhoz hasonlóan a Walking Dead: Our World használatához is folyamatosan utazni, sétálni kell. A játékbeli térképet ugyanis nem lehet mozgatni, az mindig csak a közvetlen környezetünket mutatja. Például a Ferenciek teréről nem lehetett látni, ha az Erzsébet hidat erős zombihadsereg foglalta el, ehhez előbb oda kellett sétálni: a csata megnyithatósága mellett a közelben lévő virtuális menedékhelyek, fegyverraktárak is megjelentek. Gyakorlatilag a munkába való oda-, és hazautazás alatt egy kisebb zombiháborút bonyolíthatunk meg, a villamoson, buszon vagy akár metrón haladva folyamatosan jelennek meg az újabb és újabb meghódítható helyszínek.
A Pokémon Góhoz hasonlóan ez a játék is erős közösségi funkciókban: a jobb alsó sarokban lévő Social menüből a közelben lévő játékosok legfeljebb 25 fős csapataihoz is csatlakozhatunk. Amikor mi próbáltuk a játékot, már több tucat magyar csapat lófrált az utcákon. Az ismerős csapattagokkal cseten keresztül tarthatjuk a kapcsolatot, de már most elérhető két-három hazai Facebook-csoport is, ahol extra tippeket kaphatunk más játékosoktól.
Gyakorlatilag napi rendszerességgel kell csatázni ahhoz, hogy saját, és a gép által irányított társkaraktereket, és felszerelésünket fejlesszük. Építhetünk óvóhelyet, raktárakat, ahonnan folyamatosan újratölthetjük a muníciót, hiszen ahogy fejlődünk, úgy jönnek szembe egyre táposabb karakterek – egy bizonyos szinten túl pedig a többi humán játékossal is megütközhetünk. Az első két nap tapasztalatai alapján egyelőre elég jól lehet boldogulni a játékkal a fizetős extrák megvásárlása nélkül is, noha horribilis, több ezer forintos árú bónuszokat kínál a játék belső áruháza – az egyik legendás karakterért és extra tárgyaiért egyenesen 24 ezer forintot kérnek el, ami horribilis összeg – még szerencse, hogy nem kötelező. Remélhetőleg a készítők a később sem rontják el a játékot a fizetős extrák erőltetésével.
A Walking Dead: Our World játékot 16 éven felülieknek szánják a fejlesztők, Androidra a Google Playből, iOS-re pedig az Apple App Store-jából töltheted le.
Vigyázz, bár az app maga ingyenes, de játékon belül vásárlást is kínál, tipikusan néhány ezer forintos bónuszokat, de akár 24 ezer forintba kerülő bónuszcsomagot is lehet vásárolni belőle!
Ha a gyermeked próbálná ki a játékot, állítsd be úgy a telefonodat, hogy az appokban való vásárláshoz mindig kérjen jelszót. Ehhez Androidhoz itt, az iOS-hoz pedig itt találhatsz segítséget.