Ugye te is ismered a Spotify-t, a világ egyik legnépszerűbb streaming zeneszolgáltatását? Néhány hasznos tippel szolgálunk a használatához!
- Ahogy azt nemrég hírül adtuk, nemrég alaposan feltuningolták a Spotify androidos és iOS-es applikációit, így ezeket már azok is elég jól tudják használni, akik csak az ingyenes szolgáltatást veszik igénybe. Mostantól ugyanis a Spotify minden felhasználónak legenerál egy-egy időközönként frissülő lejátszási listát, amelynek bármelyik zeneszámát le lehet játszani, míg korábban az app “sorsolta ki”, hogy melyik zenével indul a lejátszás.
- Tudtad, hogy a Spotify már a Waze navigációba is integrálható? Ehhez lépj be a Waze beállítás menüjébe (a keresőre bökve megjelenő felületen a fogaskerék ikon), és a Spotify menübpontban kapcsold be a ‘Spotify-hoz kapcsolódás’ pontot! Lehetséges, hogy a Waze-integrációt a Spotify-ban külön be kell kapcsolnod, ennek mikéntját a következő pontban olvashatod! Ha a funkciókat aktiváltad, anélkül érheted el a fő zenelejátszási funkciókat, hogy ehhez ki kellene lépnes a Waze-ből. Persze továbbra sem szabad menet közben ezzel foglalkoznod, inkább kérd meg az utasodat, hogy keressen valami jó zenét.
- Nem találod a Spotify beállításait az appban? Bökj rá a Gyűjtemény menüre a jobb alsó sarokban, majd a megnyíló felületen a jobb felső sarokban megjelenő fogaskerékre bökj az ujjaddal! Itt tudod fellelni a Waze-integráció menüpontot, de egy sor egyéb hasznos beállítási lehetőséget is. Például beállíthatod, hogy a Spotify milyen minőségben streamelje, vagy töltse le a zenéket: ha például autóban utazol, bőven elegendő lehet a közepes minőségi szint. Persze ha korlátlan Telenor Hello Data díjcsomagod van, bátran válts a legjobb minőségre is:)
- Ha mindenképp szükség van rá, itt tudod bekapcsolni az offline módot is: a Spotify-jal ugyanis lehetőséged van arra, hogy offline hallgass zenét, például amíg repülőn utazol. Ehhez az adott album vagy lejátszási lista menüjében (három pont egymás felett) válaszd ki a Letöltés gombot. Vigyázz, egy-egy letöltési lista hatalmas, sok gigabájtos lehet! És azt is érdemes figyelembe venned, hogy csak fizetős fiókkal tudod használni az offline hallgatási lehetőséget.
- A beállítási lehetőségek közt van egy másik érdekes funkció: a “Csatlakozás másik készülékhez’ menüből a telefonodon futó Spotify-ból tudod szabályozni a számítógépeden, okotévéden vagy okoshangszóródon lejátszott zenét – ez azért jó, mert nem kell minduntalan odaballagnod a PC-hez, vagy a házimozi-rendszerre csatlakozó tévédhez, hogy zenét változtass, ha amúgy is ott van melletted az okostelefonod.
- Szeretnél valami nagyon érdekes zenét felkutatni? Ezen a linken megismerheted a Spotify keresőjének extra funkcióit! Ha például a keresésed elé beírod: ‘year:1970-1980’ (idézőjelek nélkül), akkor az eredményeket csak a megadott periódusban keresi. Például kilistázhatod az 1996 és 1998 között kiadott chillout zenéket az alábbi kereséssel: year:1996-1998 chillout
A ‘genre:’ után zenei stílust adhatsz meg (angolul), például beírhatod, hogy ‘genre:jazz’, míg a ‘label:’ után beírhatod a téged érdeklő lemezkiadó nevét, ha az elérhető kiadványait szeretnéd hallgatni. - Ha androidos telefont használsz, fontos lehet, hogy a Spotify appban megváltoztatható, hogy melyik tárolón legyenek a letöltött zenéid, a belső memóriában vagy a memóriakártyán. Ezt a Beállítások menü majdnem legalján, a Tárhely menüpont alatt van, ahol leolvashatod azt is, melyik tárhelyen mennyi szabad hely áll rendelkezésre.