A mobilhálózat fejlesztésénél fontos szempont, hogy az emberek igényei szerint “alkossunk térerőt”: ahol többen használják, ott nagyobb kapacitással, ahol kevesen, ott kisebbel. Célunk, hogy mindenki megfelelő lefedettséggel rendelkezzen ott, ahol életvitelszerűen él, és persze megfelelő kapacitás legyen ott is, ahol az emberek sokat tartózkodnak otthonukon kívül, mozognak, utaznak, kirándulnak. Hálózatfejlesztés során ezeket a területeket vesszük célba.
Átjátszóállomás sokféle helyszínre kerülhet. A városokban eggyel könnyebb dolgunk van, mivel az épületek tetejére, víztornyokra vagy templomtornyokba igen rugalmasan képesek vagyunk antennát telepíteni. Lakott területen kívül valamivel összetettebb a helyzet: ahol szükség van antennára, de nincsen épület, sokszor önálló tornyokat építünk. A fenti videón egy ilyen toronyállítási munkát láthatsz. Ez a torony 25 méter magas, és a körülmények figyelembevételével szakaszonként állítottuk össze. A munka több lépésből áll, elengedhetetlen például egy masszív betonalap kiépítése, majd következik a torony felállítása, amire rákerülnek a rádiós egységek, amelyek gyakorlatilag a térerőt biztosítják.
A mobilhálózatok témáját a Mobilaréna csapatával is körbejártuk, például arról beszélgettünk velük, hogyan működik pontosan egy modern mobilhálózat. Ha mélyebben érdekel a téma, nézd meg a 3 részes interjú-sorozatot, amelynek első része, amelyben egy működő bázisállomásra látogattunk el, már elérhető erre a linkre kattintva.